Szafa w sypialni

Szafa w sypialni jest bardzo potrzebna. To w niej bowiem można efektownie i sprawnie ukryć wszystkie ubrania domowników. Ponadto, może ona stanowić swoistą ozdobę każdej sypialni, o ile zadba się o to, by była gustowna i odpowiednio dobrana do całej aranżacji tego miejsca. Jakie szafy cieszą się obecnie dużym powodzeniem wśród klientów? Jakich szaf powinno się zdecydowanie unikać? Poniżej kilka cennych wskazówek. 

Jak wybrać szafę na ubrania? Na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wcale to nie jest taki prosty, łatwy i szybki zakup. Dysponując nawet dużą przestrzenią, gdzie można postawić szafę o sporych wymiarach – klienci często mają problem z jej wyborem. Odpowiedni model powinien być bowiem praktyczny i funkcjonalny. W takiej szafie powinno być miejsce na koszule, spodnie, sukienki, swetry oraz na bieliznę.

Jak dużą szafę wybrać?

Zwłaszcza panie chcą mieć olbrzymią szafę, której gabaryty nie zawsze pasują do sypialni. Gdy decydują się na umieszczenie w swoim wnętrzu takiego modelu – pojawia się problem, gdyż pomieszczenie staje się przeciążone, małe i niewygodne w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego też tak ważne jest przed zakupem zmierzenie dokładnie pomieszczenia oraz wybranie szafy, która gabarytowo będzie do niego pasować. Tym bardziej, że producenci wychodząc klientom naprzeciw tworzą szafy o różnej głębokości, wysokości, szerokości i o ciekawych rozwiązaniach, które można dojrzeć w jej wnętrzu.

Stylowa czy nowoczesna szafa

I tu pojawia się problem. W jakim stylu klienci chcą mieć urządzoną sypialnię? Czy do nowoczesnego, jasnego, stonowanego pomieszczenia będzie pasować wielka, drewniana szafa w stylu rustykalnym? A może w pomieszczeniu boho lepiej się sprawdzi gustowna komoda niż piękna i pojemna szafa? To pytanie zadaje sobie mnóstwo klientów. Warto więc szukać długo i intensywnie wymarzonego modelu. Jeżeli sklepy nie posiadają asortymentu, który spełniałby wymagania klientów – trzeba postawić na zaprzyjaźnionego stolarza, który od podstaw zaprojektuje i zbuduje taką szafę. Wówczas sam zamawiający decyduje, jaki rozmiar ma mieć dana szafa, jak powinno wyglądać jej wnętrze oraz jakie ozdoby mogą znajdować się na zewnątrz. Wybór uchwytów, kolorystyki, materiału – to wszystko musi samodzielnie wybrać klient. Nie trzeba jednak obawiać się. Fachowcy zawsze i chętnie pomagają. 

Warto podczas poszukiwań idealnej szafy, wziąć pod uwagę wszystkie powyższe rady. Wówczas znajdzie się model, który nie tylko spełni oczekiwania domowników, ale także będzie idealnie dopasowany do ogólnej aranżacji wnętrza sypialni. To ważne, by meble, które znajdują się w konkretnych pomieszczeniach – dodatkowo ozdabiały je a nie przeciążały. Bez względu na to więc, czy stawia się na szafy nowoczesne, czy proste i minimalistyczne – musi ona współgrać kolorystycznie i wizualnie z wnętrzem. Takiego modelu warto poszukać. Jeżeli jest to niewykonalne – trzeba zamówić go w pracowni meblowej lub u znajomego stolarza, który wykona konkretny asortyment zgodnie z życzeniem klienta.