Styl industrialny, czyli w rytmie betonu

Styl industrialny zdobywa obecnie coraz to więcej zwolenników, bowiem idealnie sprawdza się w przestrzeni wielkomiejskiej. Czym on takim szczególnym się wyróżnia? Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Specyfika stylu industrialnego

Warto powiedzieć słowo o tym, jak w ogóle doszło do rozwinięcia się tego stylu. Otóż w pewnym momencie w Ameryce przedsiębiorstwa zaczęły upadać – fabryki, biurowce itp. przerobiono tym samym na lofty i pomieszczenia mieszkalne, jednak o niskiej cenie i standardzie. Z racji nieposiadania dużej ilości pieniędzy, pomieszczenia te tłumnie zajęli artyści.

To oni właśnie zauważyli, że zamiast robić kosztowny remont ciekawiej i taniej jest wykorzystać to, co się ma na miejscu. W ten właśnie sposób powstały unikalne meble, inspirowane stylem fabryki, zostawiono nagą cegłę na ścianach i beton.

Beton – podstawa stylu industrialnego

No właśnie beton. Jest to dość surowy materiał, który jednak przy odrobinie zmysły elegancji można przekształcić w naprawdę ciekawe tworzywo. W stylu industrialnym dominują podłogi z gładkiego, wylanego betonu, ale nie tylko.

Modne także robią się płytki betonopodobne. Są to po prostu zwykłe płytki łazienkowe, które jednak swoją barwą i fakturą przypominają beton. Co ciekawe płytki betonopodobne emanują subtelną elegancją i zarazem surowością i prostotą. Dzięki nim bez problemu zaaranżujemy łazienkę dość minimalistycznie, nie przytłoczymy jej nadmiarem barw i kolorów, ale jednocześnie zachowana zostanie elegancja.

Warto na koniec jeszcze zaznaczyć, że płytki betonopodobne są obecnie także coraz częściej wykorzystywane do podłóg kuchennych czy w przedpokoju.