Stelaż podtynkowy czy kompakt?

Remont łazienki przynosi wiele pytań i dylematów. Jednym z nich jest to, czy zastosować miskę i stelaż podtynkowy, czy może tradycyjną miskę kompaktową. Oczywiście rozwiązanie w postaci kompaktu jest tańsze, ale wiele walorów tzw. „podtynku” przemawia za tym, że warto go zamontować.

Stelaż podtynkowy- coraz większa popularność rozwiązania

najlepszy stelaż podtynkowyOgromną zaletą są przede wszystkim kwestie estetyczne. W przypadku miski zawieszonej na stelażu podtynkowym, wszystkie niezbyt ładne elementy są schowane i obudowane. Widać jedynie samą miskę, które może mieć nie tylko tradycyjny kształt, ale także nowoczesną formę. Podwieszana miska prezentuje się niezwykle elegancko. Wyżej, w wyniku zabudowy powstaje półka, którą można wykorzystać w sposób praktyczny lub postawić tam ozdoby, takie jak świeca zapachowa czy kwiat.

Czysto i higienicznie

Schowany rezerwuar i prosty kształt toalety oznacza także znacznie szybsze i higieniczniejsze sprzątanie. Nie ma w takim wypadku zakamarków, w których gromadzi się brud i bakterie. Ogromnym walorem jest także możliwość łatwego umycia podłogi. Klasyczne kompakty zamontowane na podłodze nie dają takich możliwości. Szczególnie z tyłu za toaletą trudno utrzymać należyty porządek. Warto pamiętać, że łazienka czy toaleta to miejsce, gdzie czystość ma szczególne znaczenie.

Przy wyborze miski podwieszanej ze stelażem nie ma także potrzeby by obawiać się, że w przypadku jakiejś awarii trzeba od razu rozkuwać całą ścianę. Wystarczy tylko zdemontować przycisk spłukiwania i już fachowiec ma dostęp do całego mechanizmu. To wygodne i stylowe rozwiązanie do nowoczesnych łazienek.