Sprawdzone rozwiązanie do okien

Zasłanianie okien z wykorzystaniem firan i zasłon ma duże znaczenie dla wystroju wnętrz, jest także sposobem na ocieplenie i poprawienie akustyki we wnętrzu.

Karnisze sufitowe i ich zalety

Jednym ze sposobów mocowania tkanin w oknach są karnisze sufitowe. Wybierane są często tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania innego typu systemu, np. w niskich bądź wąskich pomieszczeniach.
Preferowane są jednak również za wiele innych swoich cech.

Jedną z zalet sufitowych karniszy, cenionych w aranżacji wnętrz, jest ich neutralność – są stosunkowo delikatne i nie rzucają się w oczy. Jeśli wymagane jest zupełne przysłonięcie systemu zawieszenia, z powodzeniem można zamontować dekoracyjne przysufitowe listwy maskujące. Dzięki temu szyny montowane są chętnie w nowoczesnych i oszczędnie urządzanych pomieszczeniach, a także we wnętrzach biurowych.

Szyny, dzięki swojej konstrukcji umożliwiają szybką wymianę firan i zasłon oraz ich efektowne wyeksponowanie. Do bardziej skomplikowanych aranżacji można wybrać szyny wielotorowe, dzięki którym możliwe jest zawieszenie naraz kilku warstw tkanin.

Wielość możliwości

Karnisze sufitowe dostępne są w wielu rozmiarach. Zróżnicowane długości pozwalają dobrać karnisz do każdego okna, a dzięki specjalnym łącznikom można je również montować w narożnikach pomieszczeń.

Dzięki temu, iż dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, można je także dobrać odpowiednio do koloru ścian.