Projekt stodoła – projekt domu nowoczesnego

Projekty domów w typie stodoła są coraz bardziej modne i idealnie dopasowują się do inwestorów, którzy są w pełni otwarci na nowoczesną architekturę. Tego typu domy swoją formą bryły nawiązują do budownictwa tradycyjnego, natomiast dzięki oryginalnym rozwiązaniom, które stosuje się wewnątrz, idealnie wpisują się w kanony architektury stylu innowacyjnego.

Projekty proste a przy tym oryginalne

Projekt stodoła oferuje dom, który ma prostą bryłę i jak najmniej zdobień. Domy są atrakcyjne i oryginalne a rozmaite wykończenie ich elewacji powoduje, że poszczególne projekty znacznie różnią się od siebie. Różnorodnie komponowane elewacje takich domów są tworzone przy pomocy stonowanych barw, różnych odcieni bieli czy szarości. Można tam znaleźć drewno, klinkier czy betonowe okładziny. Wszystko to sprawia, że wygląd zewnętrzny domu jest surowy ale przy tym dyskretnie elegancki.

Projekty proste a przy tym oryginalne

Dom stodoła jest funkcjonalny i ekonomiczny

Dom stodoła to dom funkcjonalny a przy tym bardzo ekonomiczny. Ten projekt należy do typu budownictwa energooszczędnego i taki jest w rzeczywistości. Jego ogromne wewnętrzne przestrzenie podkreślają ogromne okna, dzięki którym właściciele takiego domu zyskują bezpośredni kontakt z przyrodą. Dodatkowo dom otrzymuje bardzo dużo naturalnego światła. Otwarte i niezabudowane jego wnętrze wykorzystuje tę energię słoneczną na ogrzanie budynku i na jego oświetlenie przez dłuższą część dnia.

Tutaj dominuje otwarty salon, otwarta kuchnia z niezabudowaną jadalnią. Takie przestrzenie zaprojektowane przypominają wnętrze stodoły ale dają także poczucie ogromnej przestrzenności i bardzo duże możliwości zaaranżowania wnętrza. Ponadto proste pomieszczenia łatwiej jest ogrzać, brak dodatkowych przełamań, łuków czy jakichkolwiek niepotrzebnych zdobień, powoduje, że ciepło nie ucieka i ogrzewa daną przestrzeń. Projekt stodoła to forma bardzo nowoczesnego i zarazem niezwykle funkcjonalnego domu. Mimo swojego dużego i otwartego wnętrza może być to dom przyjazny o specyficznej aurze i specyficznym nastroju.