Podwieszane urządzenia sanitarne

Mogłoby się wydawać, że uniwersalne rozwiązania do każdego typu wnętrza nie istnieją. Okazuje się jednak, że bez względu na kształt, powierzchnię lub wybraną stylistykę łazienki, można w niej zastosować zmiany, które będą zarówno praktyczne, jak i estetyczne- i to bez ingerencji w osobiste preferencje.

Dlaczego warto zdecydować się na zabudowę instalacji w łazience?

Wiele osób niekoniecznie kojarzy pojęcie stelażu podtynkowego, ale z pewnością- nieświadomie- zauważyło jego działanie np. w publicznych toaletach. To właśnie dzięki niemu można zainstalować podwieszane bidety, toalety, pisuary czy umywalki na preferowanej wysokości. Pozwalają wyeksponować tylko niezbędne elementy łazienki, tworząc prostotę oraz przejrzystość w pomieszczeniu. Klienci najczęściej wybierają stelaż podtynkowy Grohe do miski WC, chcąc ukryć nieestetyczny zbiornik toalety. Wśród zalet takiej zabudowy wymieniają:

  • optyczne powiększenie przestrzeni łazienki,
  • łatwość w utrzymaniu czystości (przez ukrycie w ścianie elementów, które wymagają czyszczenia),
  • unowocześnienie stylistyki łazienkowej,
  • ciche działanie zbiorników toalet.

Czy to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele osób, przed montażem stelażu lub zestawu podtynkowego, rozważa wszelkie za i przeciw. Pojawiają się wątpliwości dotyczące trwałości i tego, czy konstrukcja udźwignie ceramikę. Zarówno zestaw podtynkowy Grohe, jak i wybrane rodzaje stelaży są w pełni dostosowane do tego, by w bezpieczny sposób spełniać swoje funkcje. W zależności od typu wytrzymują obciążenie nawet do 400 kg. Prawidłowo zamontowany sprzęt nie powinien więc budzić obaw.

Zestawy podtynkowe i stelaże Grohe to idealny sposób na unowocześnienie łazienki, a także stworzenie w pełni funkcjonalnego i estetycznego miejsca (eskperci łazienek). To wszystko z gwarancją inwestycji na lata oraz w zgodzie z własnym gustem.