Płyty drewnopochodne HDF są jednym z najtrwalszych i najpopularniejszych rodzajów płyt pilśniowych – dobrej jakości płyta HDF może posłużyć między innymi do produkcji mebli, paneli, drzwi czy parapetów.
Czym jest płyta HDF?
Płyty HDF produkuje się z drobnych włókien drewna łączonych przy pomocy klejów syntetycznych oraz substancji spajająco-utwardzających. Dobrej jakości płyta HDF będzie charakteryzować się wysokim poziomem gęstości i twardości – cechy takie jak twardość oraz wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechanicznie czynią z płyty HDF jeden z najchętniej wybieranych materiałów.
Płyta drewnopochodna HDF charakteryzuje także niewielka waga – warto pamiętać o tym, że lekki i wytrzymały materiał sprawdzi się w szczególności przy produkcji mebli. Dużą zaletą płyt HDF jest także ich stosunkowo niska cena – inwestycja w dobrej jakości płytę HDF może pomóc w obniżeniu kosztów budowy czy remontu. Więcej parametrów możesz sprawdzić na https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/hdf.html.
Zastosowanie płyt HDF
Płyty HDF, ze względu na stosunkowo niską cenę i wysoką wytrzymałość, znajdują szereg rozmaitych zastosowań – bardzo często stosuje się je między innymi w przemyśle budowlanym. Płyty meblowe HDF używane są także podczas produkcji mebli – w tym wypadku używa się ich głównie w roli wewnętrznych lub tylnych elementów konstrukcji.
Płyty meblowe HDF używane są także przy konstruowaniu parapetów wewnętrznych oraz drzwi, coraz częściej wykorzystuje się je także do produkcji ozdobnych kasetonów. Niektórzy decydują się także na zastosowanie płyt HDF w roli okładzin ściennych.