Panele tapicerowane – przepis na niebanalne wnętrza

Panele tapicerowane najczęściej umieszczamy w sypialni nad łóżkiem. Jest to rozwiązanie nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Nie jest to jednak jedyny możliwy sposób wykorzystania paneli tapicerowanych. Jak zaaranżować interesujące wnętrze przy pomocy paneli tapicerowanych?

Niebanalny salon

Pokój dzienny to miejsce reprezentacyjne. Warto zadbać, by był interesujący i wyjątkowy. Panele tapicerowane ścienne to dobry pomysł na dekorację ściany.

Panele tapicerowane welurowe można wykorzystać w salonie glamour. Granatowa, pikowana ściana będzie wyjątkowa. W części jadalni, nad stołem można ułożyć szare panele heksagonalne, między którymi można umieścić panele w kolorze, który będzie nawiązywał do wystroju wnętrza.

Panele tapicerowane ścienne ułożone w jodełkę będą idealnym tłem dla telewizora wiszącego na ścianie. Tu również można wykorzystać kolorowe panele, które ożywią salon. Tapicerowane panele w kształcie prostokątów ułożone pionowe powiększą optycznie pomieszczenie. Jest to interesująca propozycja do niewielkiego salonu.

Panele tapicerowane

W pokoju malucha

Pokoje dzieci muszą być radosne, kolorowe i przede wszystkim przytulne. Panele tapicerowane to idealny materiał, który pozwoli stworzyć ciekawe kompozycje.

Panele ścienne tapicerowane w kształcie klocków lego urzekną każdego chłopca. W pokoju dziewczynki, która ma łóżko w kształcie domku, warto wykorzystać panele przypominające domki. W kąciku zabaw mogą znaleźć się panele w kształcie puzzli, a białe i szare panele tapicerowane trójkąty ułożone w zgrabne stosiki będą przypominały szczyty górskie. Tak zaaranżowany pokój będzie gustowny i jednocześnie wesoły.