Oświetlenie przedpokoju – jak wybrać nowoczesne lampy?

Oświetlenie przedpokoju musi być przede wszystkim funkcjonalne. Nie znaczy to jednak, że nie może być estetyczne. Jak wybrać nowoczesne lampy do przedpokoju?

Plafon czy żyrandol?

Przedpokoje to często pomieszczenia, które są wąskie i długie. Niełatwo wybrać do nich lampy, by oświetlić cały korytarz łącznie ze wszystkim zakamarkami.

Wybierając nowoczesne lampy do przedpokoju warto skoncentrować się na modelach podłużnych, które pozwolą oświetlić większą część korytarza. Koniecznie należy również zwrócić uwagę, by nie były to żyrandole, które są wiszące, gdyż będą przytłaczały hol.

Do dużego holu pięknie będą pasowały nowoczesne lampy o prostych kształtach. Kule oraz węże świetlne są niezwykle efektowne.

Interesującym pomysłem są również nowoczesne plafony, które są minimalistyczne i proste. Wieszając plafony tuż pod sufitem uzyskamy wrażenie bardziej przestronnego wnętrza. Ciekawym pomysłem jest również powieszenie obok siebie kilku plafonów, by stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Rozmieszczając plafony wzdłuż przedpokoju można mieć pewność, że cały będzie prawidłowo doświetlony.

Zaletą powieszenia kilku plafonów obok siebie jest stworzenie kompozycji, która będzie wyjątkowa. Plafony mogą być okrągłe, prostokątne czy kwadratowe. Mogą mieć również obramowanie w kolorze, który idealnie będzie komponował się z wystrojem korytarza.

A może kinkiet?

Wybierając nowoczesne lampy do przedpokoju nie można zapomnieć o kinkietach, które nie tylko są praktyczne, ale również wyjątkowo eleganckie.

Nowoczesne lampy ścienne mają proste formy. Są minimalistyczne i najczęściej są w stonowanej kolorystyce. Wybierając kinkiet koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by był dopasowany kolorystycznie do pomieszczenia.

Białe kinkiety świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Czarne będą elegancko kontrastowały z bielą ścian. Srebrne są eleganckie i stonowane, będą ozdobą ściany, na której jest beton architektoniczny. Nowoczesne lampy ścienne są często niewielkie, dzięki temu można wykorzystać więcej niż dwa kinkiety. Wieszając kinkiety w odstępach co 50 – 80 cm można uzyskać ciekawą kompozycję świetlną. Jednocześnie cały, nawet bardzo długi hol, będzie dobrze doświetlony.

Kinkiety warto powiesić w pobliżu lustra. Umieszczone symetrycznie po obu stronach będą idealnie doświetlały lustro, co ułatwi przeglądanie się w nim. Kinkiety umieszczone w pobliżu szafy lub drzwi wejściowych również są praktyczne. Niezwykle efektownie wyglądają kinkiety, których światło jednocześnie pada na dół, jak i do góry. Takie kinkiety są nie tylko praktyczne, ale również bardzo ciekawe.