Oryginalne płytki do łazienki

Zakup płytek do łazienki zawsze jest nie lada wyzwaniem. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu trzeba sobie uświadomić, że jest to wybór na lata, dlatego decyzji nie warto podejmować pochopnie.

Ogromny wybór płytek na rynku

Czasy, kiedy w sklepach budowlanych królowało kilkanaście podstawowych wzorów płytek, bezpowrotnie minęły. Obecnie w pierwszej lepszej budowlanej sieciówce można dostać zawrotów głowy od natłoku barw, kolorów, wzorów i różnych wielkości płytek. Jakie więc wybrać? Co mówią tegoroczne trendy?

Płytki hiszpańskie

Patrząc na płytki hiszpańskie, od razu można poczuć się jak na ulicach gorących, hiszpańskich miast. Już na pierwszy rzut oka zachwycają one swoim niepowtarzalnym wzornictwem oraz bogactwem kolorów. Z reguły są to płytki małych rozmiarów, z których można ułożyć niesamowicie ciekawą mozaikę.

Trzeba pamiętać, że płytki hiszpańskie – https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Plytki_Plytki-hiszpanskie-142.html zazwyczaj zdobione są niesamowicie skomplikowanymi wzorami, toteż ułożenie ich na całej powierzchni łazienkowych ścian może dać wrażenie przesytu. O wiele lepiej wyglądają, kiedy pojawiają się jedynie na jednej czy dwóch ścianach, a tło dla nich stanowią stonowane, jednobarwne płytki.

Duże płytki do łazienki

Kolejnym hitem sezonu są ogromne płytki łazienkowe. Mogą mieć wymiary nawet jednego metra długości i tyle samo szerokości. Już na pierwszy rzut oka sprawiają niesamowite wrażenie, trzeba jednak z nimi uważać w małych pomieszczeniach, bowiem mogą optycznie je pomniejszyć. Co ciekawe, płytki w dużych rozmiarach można kupić również w wykończeniu na wysoki połysk. Jest to rozwiązanie tyle efektowne, co niepraktyczne – ich codzienne mycie i szorowanie na pewno nie będzie należało do przyjemności.

Podsumowując, trendy łazienkowe na obecny sezon są bardzo różne, niech więc każdy wybierze takie płytki, jakie najbardziej odpowiadają jego gustom i oczekiwaniom.