Okropny upał? Klimatyzacja czy wentylator?

Latem upał doskwiera nam nie tylko w pracy, ale także w domu. Szczególnie w miejscach, gdzie słońce popołudniem zagląda do okien. Nieznośny upał potrafi nieźle uprzykrzyć życie, skutecznie obniżając komfort życia, a przede wszystkim nocnego odpoczynku. Z pomocą przychodzą klimatyzatory, wentylatory sufitowe oraz lampowentylatory. Sprawdźmy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Klimatyzatory 

Urządzenia chłodnicze nazywane klimatyzatorami są coraz bardziej popularne nie tylko w biurach, czy różnorodnych instytucjach, ale także w prywatnych domach. Ludzie chcą czuć się komfortowo i móc swobodnie się odprężyć po ciężkim dniu. Pozwalają na ustawienie wilgotności i poziomu chłodzenia oraz oczyszczają i jonizują powietrze. Okazuje się jednak, że wiele osób narzeka na ich głośną pracę i problemy natury zdrowotnej. 

lampowentylator

Wentylatory sufitowe i lampowentylatory

Wentylator sufitowy, dzięki funkcji chłodzenia i wymiany powietrza jest niezwykle pożądanym urządzeniem w wielu domach. Latem nie dla wszystkich klimatyzacja  ma zbawienne działanie, jest więc grupa osób preferująca wentylatory. Okazuje się, że da się połączyć dwie funkcjonalności. Lampowentylator (https://www.e-sas.pl/galeriaswiatla/urzadzenia-grzewcze/lampowentylator) jest połączeniem oświetlenia z wentylatorem, dzięki temu nie zajmuje wiele miejsca i pozwala na skuteczne chłodzenie i wymianę powietrza. To świetne rozwiązanie nie tylko latem, ale także zimą, gdzie pozwala na mieszanie się ciepła i ogrzewanie pomieszczeń. Wpływa również na cyrkulację powietrza i jego jakość.