Nóż do tapety

Nóż do tapety to specjalistyczny nóż, który jest niezbędny podczas remontów.

Zalety

Nóż do tapet to jeden z najpopularniejszych produktów dla kurierów i budowlańców. Przeznaczony jest do wszechstronnego zastosowania. Może być używany powszechnie przy pakowaniu, ale także w budowlance oraz w biurze, na poczcie i podczas prac domowych. Noże do tapet posiadają najczęściej ergonomiczny kształt, charakteryzują się solidną, stalowa konstrukcja i mają też funkcję blokady ostrza. Dzięki temu, że zawierają dodatkowe ucho, łatwiejsze staje się powieszenie ich w warsztacie lub też przypięcie sobie nożyka do paska. Ostrość noży gwarantuje przeważnie bardzo precyzyjne docięcie, na dodatek w niektórych nożach ostrza można wymieniać. 

Sprawdź na Zamu.pl

Czasami najlepszy okazuje się nóż do podwójnego cięcia ze stopką. Nóż taki nie powoduje zniszczenia podłoża, na którym docinana jest tapeta i za każdym razem daje idealne połączenie dwóch brytów tapetowych, nawet w sytuacji prowadzenia od ręki. Taki nóż przeznaczony jest do profesjonalnego wycinania różnych tapet, we wszystkich miejscach, w których konieczne jest przeprowadzenie cięcia wzdłuż brytu, przebiegającego przez dwie warstwy tapety.

Nie tylko do tapet

Noże mogą służyć do odcinania tapet w różnych miejscach – przy listwach podłogowych, ale także przy ramach okien i drzwi. Mogą okazać się przydatne także do przecinania innego typu papieru, gumy czy płyt gipsowych. Przy pomocy takich narzędzi można także dokonać wycięcia fototapety czy cienkiego plastiku.