Nowoczesne plafony do domu

W obecnych czasach ma się dostęp do różnego rodzaju lamp. Oferta jest naprawdę szeroka, przez co nie tak łatwo wybrać poszczególne produkty. Wśród tych wielu lamp znaleźć można plafony. Bardzo charakterystyczne produkty, które umieszczane są w dużej ilości domów, jak również w firmach. Czy są to lampy, które naprawdę warte uwagi? Warto to sprawdzić.

Plafony w centrum pomieszczenia

Plafon w całości przylega do sufitu. Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają tego typu lampy montować w pomieszczeniach, gdzie ma się do czynienia z niskim sufitem. Wydawać by się mogło, że główne centrum światła skierowane jest w stronę sufitu, ale tak na pewno nie jest. Dzięki odpowiednim żarówkom, plafony są w stanie rozświetlić całe pomieszczenie. Do wyboru są te plafony, które mają w sobie tradycyjne żarówki, jak również mają montowane małe światełka LED. Należy pamiętać o tym, aby żarówki dobierać do lamp zgodnie z gwintami, które zamontowane są w środku.

plafon

Lampa w całym domu

Wiele osób na pewno kojarzy plafony z salonem, gdzie też lampa z dumą prezentuje się pod sufitem. To chyba naturalny wybór. Aczkolwiek nie można zapomnieć o tym, że tego typu lampy umieszcza się również w łazience. Aczkolwiek nie można zapomnieć o tym, że trzeba wziąć pod uwagę klasę szczelności i postawić na oprawy, które cechuje IP44. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że lampa będzie w stanie wytrzymać specyficzne warunki, jakie panują w tym miejscu. Lampa musi być zabezpieczona przed wilgocią. Do wyboru, w sklepach, są także lampy, które mają w sobie czujnik ruchu. Jest to również dobry wybór dla domu.