Nowoczesne łóżka do sypialni – zadbaj o komfort snu

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni wcale nie jest prosty. Mnogość modeli, wzorów, obić, kolorystyki utrudnia podjęcie decyzji, a nowe meble pojawiają się każdego dnia. Warto zatem odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, by ułatwić sobie podjęcie trudnej decyzji.

Z wezgłowiem lub bez

Wiele osób rezygnuje z zakupu łóżka tapicerowanego z wygodnym zagłówkiem jak te: https://witek.pl/meble/typy-mebli/lozka/lozka-tapicerowane/ ze względu na wyższą cenę. Jednak dla osób, które lubią niedzielne leniuchowanie zagłówek to idealne rozwiązanie. Taki dodatek do łóżka nie tylko wygląda efektownie, ale spełnia funkcję wygodnego oparcia, np. podczas zagłębiania się w lekturę lub podczas śniadania w łóżku. Jeśli zatem warunki pozwalają na umieszczenie w sypialni łóżka z wezgłowiem, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Należy jednak dodać, że w przypadku poddasza, trzeba upewnić się, że taki dodatek zmieści się swobodnie pomiędzy podłogą a skosem.

Nowoczesność i klasyka

Nowoczesne łóżka tapicerowane zachwycają designem i niebanalnym wyglądem. Wystarczy spojrzeć na dostępne na rynku modele, by dostrzec rosnący potencjał. Futurystyczne kształty, piękne oświetlenie LED przyciągają uwagę. Dzięki temu nie ma konieczności doposażenia pomieszczenia w dodatkowe oświetlenie. Jeśli jednak stylistyka pomieszczenia nawiązuje do klasycznego wystroju, można wybrać tradycyjne łóżko o prostej linii harmonijnie wpisujące się w wystrój sypialni.

Komfort użytkowania

Za wygodę użytkowania odpowiada  rozmiar łóżka. Do wyboru jest kilka opcji, jednak kluczowa jest zarówno długość, jak i szerokość mebla. Standardem są łóżka o długości 200 cm. Jednak w przypadku użytkowników o znacznym wzroście, warto wybrać opcję dłuższą. W przeciwnym razie nogi będą wystawać poza ramę i trudno będzie o wygodny sen. Jeśli chodzi o szerokość, rozbieżność rozmiarów jest dość duża. Dostępne są łóżka o szerokości 120, 140 cm, ale i szersze. Większe rozmiary wiążą się z koniecznością posiadania większej sypialni, więc jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, łóżko o rozmiarach 160, 180 i 200 będzie prawdziwym łożem królewskim. Nie bez znaczenia jest również wysokość. Standardowo odległość od podłoża to zazwyczaj 40 cm. 

Tkanina i obicie

Łóżka wykonane z tkanin tapicerskich są nie tylko wytrzymałe, ale i eleganckie. Za wygląd odpowiada głównie tkanina, a dostępność i wybór materiałów jest niezwykle szeroki. Jakie tkaniny najczęściej wykorzystuje się, by obić łóżko do sypialni?

– zamsz – pięknie się prezentuje i jest przyjemny w dotyku. Niestety szybko się przeciera, a tkanina nabiera nieestetycznego wyglądu;

– ekoskóra – najpopularniejszy materiał wykorzystywany przy produkcji łóżek tapicerowanych. Jest trwała, estetyczna i żywotna. Łatwo również utrzymać ją w czystości;

– skóra – trwała, żywotna i praktyczna. Wymaga oczywiście odpowiedniej pielęgnacji, by przez długie lata nie zmieniła swojego wyglądu;

– szenil – mocny i wytrzymały materiał. Jest miękki, ale przy tym odporny na ścieranie;

Wybór jest ogromny. Warto zatem poświęcić trochę czasu i wnikliwie prześledzić dostępne modele na rynku, by wybrać idealne łóżko do swojej sypialni.