Nietypowe rozwiązania aranżacyjne

Jednym z najtrudniejszych zadań podczas wprowadzenia remontu lub wyposażania zupełnie nowego wnętrza jest pomysł na jego aranżacje. Kłopot ten jest szczególnie dotkliwy w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka, czy kuchnia, gdzie nietrudno jest popaść w rozwiązania banalne i powszechne, a co za tym idzie zwyczajnie nudne.

Nadchodzi nowe (stare) rozwiązanie

Aby temu zapobiec, warto jest śledzić najnowsze trendy wzornictwa wykończeniowego, ponieważ ostatnimi czasy przedstawiane koncepcje wywracają całkowicie do góry nogami ustalony i przejedzony już styl prostokątnych płytek. Zaprezentowane w zeszłym roku rozwiązania, które stawiają na płytki heksagonalne zrobiły prawdziwą furorę, a już dziś są źródłem jednych z najczęściej generowanych zapytań u sprzedawców. Z czego bierze się ta niezwykła popularność tej prostej figury geometrycznej i w jakich wnętrzach można ją zastosować?

Płytki heksagonalne – kształt idealny

Heksagon od wieków uważany był za kształt idealny. Doskonale przemyślany, pełny równowagi i harmonii, wykorzystywany był już przez starożytnych.

Dziś oprócz walorów czysto matematycznych, płytki heksagonalne sprawdzają się za sprawą niezwykłych możliwości designerskich. Ich kształt sprawia, że mogą być wykorzystywane właściwie w każdym wystroju i stylu aranżacji wnętrza. Jednakowo dobrze sprawdzą się w aranżacji skandynawskiej, rustykalnej, czy też nowoczesnej.

Kluczem jest odpowiednie dobranie kolorów płytek, które powinny ze sobą odpowiednio współgrać. Bardzo popularne rozwiązania to mieszanie płytek czarnych i białych, tworząc w ten sposób swego rodzaju szachownice, lub też kompozycja kilku kolorów krążących w około jednej barwy. Doskonałym i często stosowanym pomysłem jest stosowanie podłogowych płytek heksagonalnych do oddzielenia powierzchni kuchni i pokoju dziennego.

Więcej – https://home100.pl/plytki-heksagonalne