Narzędzia ogrodowe, które warto posiadać

Każdy posiadacz domu z ogrodem wie, że o tę dodatkową przestrzeń trzeba odpowiednio zaaranżować. Niemniej jednak wszystkie prace ogrodowe oczywiście wymagają posługiwania się odpowiednimi narzędziami. Tylko i wyłącznie dzięki nim będzie można pracować w ogrodzie nie tylko z odpowiednią precyzją, ale także z zachowaniem odpowiedniego poziomu komfortu. Rynek narzędzi ogrodowych z pewnością oferuje nieograniczone możliwości wyboru, jednak które z nich na pewno przydadzą się podczas pracy?

Łopata i szpadel

Jeśli chodzi o narzędzia ogrodowe to z pewnością nie można pominąć dwóch, najważniejszych, do których należą:

  • łopata
  • szpadel

Są to narzędzia ręczne, które w ogrodzie są absolutną podstawą i minimum wyposażenia. Sprawdzą się one zarówno do przekopywania rabat kwiatowych, a także do grządek warzywnych. Co więcej, z ich pomocą będzie można również wykopać dołki pod sadzenie drzew lub krzewów. Wybierając te narzędzia ogrodowe trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy zostały one solidnie wykonane, a także, by nie odkształcały się one podczas prac ogrodowych.

Solidne grabie

Żadne prace ogrodowe, nie będą mogły być odpowiednio wykonane, o ile nie zaopatrzymy się w solidne grabie. Są to te narzędzia ogrodowe, których pod żadnym pozorem nie może zabraknąć. Dzięki nim szybko i skutecznie będzie można zebrać liście, które już opadły, a także skoszoną trawę. Niemniej jednak grabie przydadzą się również do wyrównywania powierzchni grządek. Najlepiej wybrać dwa modele. Jeden o szerszym rozstawie ząbków, który poradzi sobie z liśćmi i wyrównywaniem, a także drugi, z nieco rzadszymi ząbkami, który idealnie sprawdzi się do zagrabiania skoszonej trawy i mniejszych gałązek z powierzchni ogrodu.