Najlepszy garnek na indukcję

Przy zakupie nowych garnków w pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się na jakiego rodzaju kuchence będą one pracowały. Pamiętać należy o tym, że niektóre rodzaje garnków niestety nie sprawdzą się najlepiej w określonych kuchenkach. Jeżeli korzystamy na przykład z popularnej płyty indukcyjnej to należy rozglądać się za garnkami o dnie z metalu przyciągającego magnes.
biały garnerk Berghoff Vigo
Jakich garnków należy unikać?

W przypadku płyt z indukcją nie sprawdzą się ceramiczne i stalowe garnki Berghoff. Unikać należy także garnków szklanych, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Kuchenka niestety nie będzie w stanie wykryć tych garnków przez co nie włączy się. Pamiętać należy również i o tym, że nowe garnki Berghoff – obejrzyj przykładowe – muszą mieć także odpowiednią średnicę. płaskie dno i co najważniejsze muszą przywierać do płyty. Na szczęście większość producentów dba o to, aby odpowiednio oznaczyć swoje garnki, dzięki czemu łatwiej jest dokonać właściwego zakupu.

Garnki do płyty ceramicznej i elektrycznej

Do popularnych płyt ceramicznych i elektrycznych także należy dobierać odpowiednie garnki. Pomimo tego, że działają one niezależnie od naczynia, to garnki z krzywym lub za cienkim dnem mogą okazać się nieekonomiczne. Do płyt ceramicznych i elektrycznych należy dobierać bardzo płaskie garnki, które mają grube dno i są dość ciężkie, dzięki czemu szybko i efektywnie będą się nagrzewać.