Najlepszy ekspres do kawy – jak go wybrać?

Ekspresy do kawy to jedne z częściej poszukiwanych elementów wyposażenia domu. Trudno wyobrazić sobie dzień bez pysznej i aromatycznej kawy. Prawdziwi miłośnicy tego napoju bogów szukają zatem sposobów na to, by z czarnych ziarenek wyciągnąć jak najwięcej mocy. Jaki ekspres do kawy wybrać, skoro na rynku jest tak gęsto? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi.

Ekspresy do kawy ciśnieniowe

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to pierwszy trop. W zależności od możliwości finansowych, można zdecydować się na dosyć tani ekspres poniżej 1000 zł, lub też na coś bardziej luksusowego. Ekspresy ciśnieniowe do kawy bardzo różnią się pomiędzy sobą cenami, zatem można znaleźć sprzęt w każdej półce cenowej. Taki ekspres z pewnością najbardziej sprawdzi się u kogoś lubiącego parzyć sobie na przykład caffe latte lub espresso. To również bardzo duże ułatwienie jeżeli często ma się w domu gości. Można przygotować dla każdego aromatyczną kawę praktycznie przez wciśnięcie jednego guziczka.

Ekspres przelewowy do kawy

Druga opcja to ekspres przelewowy do kawy. Napar przygotowany w taki sposób z pewnością jest dużo bardziej delikatny, dlatego też można wypić takiej kawy więcej. Miłośnicy kawy z ekspresu przelewowego bardzo często robią sobie cały dzbanek, a następnie popijają tą kawę kilkukrotnie w ciągu dnia. Ekspres przelewowy będzie zatem dobrym wyborem dla osób lubiących pić kawę często. Poza tym to ten sprzęt AGD, który jest zdecydowanie dużo tańszy niż ekspres ciśnieniowy.

ekspres do kawy
Aroma Fresh Coffee Cafe Grounded Coffee Powder

Ekspres na kapsułki

Ostatnia opcja to ekspres kapsułkowy. Tego typu ekspresy są naprawdę świetnie zaprojektowane i często stanowią doskonałą ozdobę w kuchni. Poza tym trzeba przyznać, że kawa z takiego ekspresu również smakuje naprawdę doskonale. Warto zatem kupić sobie taki ekspres, szczególnie jeżeli jest się miłośnikiem kaw rodem jak z prawdziwej kawiarni. W tym przypadku nie trzeba mieć żadnych umiejętności baristy i wystarczy po prostu umieścić kapsułkę w odpowiednim miejscu, nacisnąć guziczek i cieszyć się pysznym smakiem kawy.