Na co zwrócić uwagę wybierając nowe listwy przypodłogowe MDF?

Wybór listw przypodłogowych MDF jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego też aby wybrać najlepsze modele należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Wysokiej jakości listwy od renomowanych producentów to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej nie warto na nich oszczędzać.

Jaki kolor listw MDF wybrać?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się oczywiście nad kolorem listw przypodłogowych MDF. Wybór w dużej mierze uzależniony jest oczywiście od indywidualnego gustu nabywcy. Zdecydowana większość listw przypodłogowych MDF produkowanych jest w kolorze białym. Pamiętać należy o tym, że przemalowanie listw MDF nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto wybrać docelowy odcień. Biały jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym, dlatego też pasować będzie praktycznie do każdego stylu.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do gresu?

Gres jak powszechnie wiadomo jest dość twardym materiałem, który idealnie nadaje się do wykończeń z ceramiki. Materiał ten może pochwalić się bogatym wzornictwem i dużą odpornością na ścieranie. Do tego typu podłogi można wybrać nie tylko listwy przypodłogowe MDF, ale również cokoły wykonane z aluminium albo cokoły ze stali nierdzewnej. Godne polecenia są przede wszystkim rewelacyjne listwy, które imitują wspomniane materiały.

listwy przypodłogowe mdf

Jakie listwy przypodłogowe do paneli?

Do popularnych paneli drewnopodobnych doskonale nadają się cokoły drewniane. Bez problemu można postawić również na listwy przypodłogowe MDF (https://www.golddoor.pl/pl/menu/listwy-przypodlogowe-1360.html). Najtańszym wyborem są z kolei listwy PCV w stylistyce drewna. Coraz większą popularność zyskują również cokoły poliuretanowe, które imitują naturalne drewno.