Na co zwrócić uwagę wybierając czyścik parowy?

Profesjonalny czyścik parowy jest bardzo prostym urządzeniem, ale nie oznacza to wcale, że łatwo jest wybrać wysokiej jakości sprzęt. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie czyścika parowego.

Jaka moc urządzenia?

Wybierając porządny czyścik parowy warto zwrócić uwagę na jego kluczowe parametry. Mowa tutaj między innymi o mocy samego urządzenia. Im większa moc czyścika, tym oczywiście zdecydowanie szybciej będzie można posprzątać zabrudzone powierzchnie. Moc ma olbrzymi wpływ nie tylko na wydajność, ale również na skuteczność w usuwaniu zabrudzeń. Większość producentów oferuje czyściki parowe o mocy od 900 W do 1600 W.

Ciśnienie ma znaczenie

Jeżeli chodzi o wspomnianą powyżej wydajność, to na jej wpływ ma również ciśnienie, które odpowiada za wydzielanie strumienia pary wodnej. Tak samo jak powyżej, im większe ciśnienie, tym oczywiście szybciej i skuteczniej będzie można poradzić sobie z zabrudzeniami. Standardowe czyściki parowe mogą pochwalić się ciśnieniem na poziomie od 3 do 4 barów.

Rozmiar pojemnika

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest sam rozmiar pojemnika. W większych pojemnikach można zmieścić więcej wody, która następnie zamienia się na parę wodną. Przy czyszczeniu dużych powierzchni warto postawić na czyścik parowy o dużej pojemności. Niestety ich wadą jest dość duża waga, dlatego też komfort czyszczenia znacząco spada. Jeżeli chodzi o sam komfort sprzątania to warto zwrócić uwagę również na długość kabla.