Meble łazienkowe – jakie?

Łazienka to pomieszczenie bardzo wymagające, dlatego też jego urządzenie wcale nie jest takie proste, jak może się początkowo wydawać. Trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii, aby dobór wyposażenia był trafny i wybrane meble mogły nam długo posłużyć. Na co zwrócić uwagę wybierając meble do łazienki?

Stylowe, praktyczne meble łazienkowe

Meble do łazienki muszą być dopasowane do wybranego wystroju pomieszczenia, chociaż oczywiście warto wziąć pod uwagę także kwestie praktyczne takie, jak podwyższona odporność na zmianę temperatury czy wilgotność. W łazience zazwyczaj panują dość trudne warunki, których zwykłe meble nie wytrzymają, to dlatego ważne jest to, aby miały podwyższoną tolerancję na wilgotność. Niezbędne w tym wypadku jest zastosowanie przez producenta specjalnych lakierów. Warto wybierać elita meble pochodzące od renomowanych, cenionych producentów, dzięki temu będziemy mieć pewność, że długo posłużą, co więcej będą dobrze prezentować się, nawet po wielu latach.

Organizacja przestrzeni

Wybór elita meble to jedno, jednak warto wcześniej zaplanować w odpowiedni sposób ich rozmieszczenie. Odpowiednia organizacja przestrzeni w tak małym pomieszczeniu, jakim jest łazienka, może okazać się dość trudne. Najważniejsze w zasadzie jest to, aby zapewnić swobodny dostęp do umywalki oraz miski WC, odległości między nimi powinny być nie mniejsze, niż 60-70 cm. Meble łazienkowe muszą być pojemne, bo niestety paradoksalnie właśnie w tym pomieszczeniu przechowujemy najwięcej rzeczy. Dobrze sprawdzą się pojemne szuflady oraz szafki typu słupek, które pozwalają zaoszczędzić całkiem sporo przestrzeni.

Urządzanie łazienki musi być przemyślane, aby była miejscem nie tylko stylowym, ale przede wszystkim zaaranżowanym w praktyczny, funkcjonalny sposób. Dzięki temu codzienne korzystanie z łazienki będzie czystą przyjemnością.