Łózka jednoosobowe- drewniane czy metalowe?

Każdy z nas wie jak istotny jest zdrowy i spokojny sen. Jak wiadomo wypoczynek nie jest możliwy bez odpowiednio dobranego łózka/ Nie tylko musi być ono wygodne i dopasowane pod względem rozmiaru, ale również istotna jest jego cała konstrukcja. Łóżka jednoosobowe zwykle występują w czterech rozmiarach, jednak za standardową wielkość uznaje się 90 centymetrów na 200 centymetrów. Jednak lepiej kupić łóżko jednoosobowe drewniane czy metalowe?

Łóżka jednoosobowe – drewniane

Łóżka jednoosobowe wykonane z drewna są najpopularniejszym rozwiązaniem. Okazuje się, że mają one właściwości antyalergiczne i antystatyczne, a do tego, łóżka jednoosobowe wykonane z tego surowca są po prostu ekologiczne. Nie da się ukryć, że wyróżnia je stabilność, a także niezwykła wytrzymałość, choć parametry tez zależą przede wszystkim od rodzaju zastosowanego drewna. Warto przed zakupem zwrócić więc uwagę czy dane łóżko zostało zaimpregnowane lub zabezpieczone. Ogromną zaletą drewniany łóżek jednoosobowych jest również ich uniwersalność, bowiem z powodzeniem wpasują się one w każdą aranżację wnętrza, bez względu czy jest ona klasyczna czy glamour. Co więcej, mebel ten często będzie występował z dodatkowymi wysuwanymi szufladkami, które można wykorzystać jako schowki.

Łózka jednoosobowe – metalowe

Okazuje się, że metalowe łóżka jednoosobowe również są świetnym rozwiązaniem, jednak muszą być one odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Jak łatwo można się domyślić, są one wykonane z materiału o wiele trwalszego niż drewno, a co za tym idzie zapewni ono o wiele dłuższą żywotność i trwałość. Konstrukcja takiego łóżka z pozoru może wydawać się lekka, jednak jest one niezwykle stabilna. Co więcej, ta pozorna lekkość sprawia, że łóżka jednoosobowe metalowe, wkomponowane we wnętrze nie przytłaczają przestrzeni i świetnie sprawdza się jeśli nie dysponujemy dużym metrażem. Cena tego typu łóżek jest znacznie wyższa niż drewnianych poprzedników, niemniej jednak idzie ona w parze z jakością ich wykonania. Mankamentem może być to, że nie są one wyposażone w pojemniki na pościel.