Kładziemy płytki na schody

Podłogowe płytki ceramiczne cieszą się coraz większą popularnością. To już coraz częściej element wykończenia schodów. Tym bardziej, iż położenie płytek na schody nie jest zarówno bardzo skomplikowane, jak i zbyt kosztowne. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich płytek.

Zalety płytek na schodach

Dlaczego płytki są tak popularne? Są oczywiście bardzo ładne i estetyczne, ale to nie wszystko. Ogromną zaletą płytek na schody jest ich nieduża cena. Płytki ceramiczne są z pewnością dużo tańszym rozwiązaniem niż elementy drewniane. Ich kolejną zaletą jest z pewnością łatwość utrzymania ich w czystości. Oprócz tego, że są one odporne za zabrudzenia to dodatkowo do ich wyczyszczenia wystarczy woda z dodatkiem zwykłego detergentu. Wymieniając zalety płytek schodowych nie można zapomnieć także o tym, że ich położenie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Jest to praca, które zajmie zaledwie kilka dni. Zupełnie inaczej jest w przypadku montażu schodów drewnianych.

Jakie płytki wybrać?

Płytki schodowe muszą spełniać kilka ważnych kryteriów. W przypadku schodów zewnętrznych muszą to być z pewnością płytki o wysokiej mrozoodporności. Dzięki temu będą one odporne na negatywne warunki atmosferyczne. Ważne jest także, aby na schodach się nie poślizgnąć. Dotyczy to zarówno schodów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dlatego dobre płytki schodowe – https://home100.pl/plytki-na-schody muszą być antypoślizgowe. W przypadku schodów wewnętrznych powinny być to płytki o symbolu przynajmniej R9, a w przypadku schodów zewnętrznych minimalny parametr antypoślizgowy wynosić powinien R11. Nie można zapomnieć także o odpowiedniej klasie ścieralności. Minimum to klasa ścieralności 3-4.

Jeśli nie ma się pewności co do wyboru właściwych płytek schodowych warto jest wynająć fachową i profesjonalną firmę, która nie tylko doradzi odpowiedni wybór, ale także zamontuje płytki.