Jakie taśmy LED warto wybrać?

W profesjonalnych sklepach z oświetleniem można znaleźć bardzo wiele taśm LED, dlatego też tak wiele osób ma duży problem, aby postawić na odpowiednie modele. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Optymalna barwa światła

Wybierając taśmy LED w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na barwę światła. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby barwę światła idealnie dobrać do kolorów danego pomieszczenia. Do ciepłych pomieszczeń doskonale pasuje taśma ledowa o barwie ciepłej 3000K-4000K. Pamiętać należy o tym, że taśma LED RGB o barwie ciepła 3000K dodaje nieco żółtego odcieniu oświetlanym kolorom. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie neutralne barwy powinny z kolei postawić na 4000K. Więcej dowiesz sie tutaj.

taśmy led

Jaka taśma do stonowanych kolorów?

Do szarych i białych ścian doskonale pasuje taśma ledowa o barwie 6000K. Mowa tutaj oczywiści o taśmach LED, które dostarczają całkowicie białe światło, które doskonale pasuje do chłodnych kolorów. Taśma LED RGB o barwie 6000K bardzo często wykorzystywana jest także w sklepach na przykład do oświetlania biżuterii albo zegarków. Dzięki porządnemu oświetleniu regałów sklepowych, można przyciągnąć wielu potencjalnych klientów i doskonale zaprezentować oferowane produkty. Oświetlenie reklamowe powinno przyciągać uwagę, dlatego też najlepiej postawić na taśmy LED o mocy 18W, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.