Jakie płytki na podłogę?

Pod pojęciem płytek podłogowych kryje się bardzo duża grupa produktów, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że ich wybór może sprawiać pewne trudności. Jakie płytki na podłogę wybrać? Jakie będą prezentować się efektownie i praktycznie zarazem?

Rodzaje płytek podłogowych

Płytki podłogowe mają różne kształty oraz rozmiary, różnią się od siebie także wykończeniem. Chcąc wybrać odpowiednie płytki na podłogę, można mieć problem, jeżeli nie do końca znamy się na rzeczy. Choć jeszcze kilka lat temu standardem była terakota, to dziś niekoniecznie musimy decydować się na takie rozwiązanie. Do wyboru jest gres, czyli płytki wykonane z surowców naturalnych takich jak kaolin, gliny białe czy skalenie, piasek kwarcowy itp.To materiał niezwykle trwały, można go zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Innym rozwiązaniem mogą być kompozyty i konglomeraty, które są połączeniem kamienia naturalnego i gresu. Można zdecydować się również na położenie na podłodze kamienia naturalnego, nie mniej jednak w tym wypadku należy liczyć się z tym, że nie każdy będzie się nadawał na podłogę.

Czy płytki oktagonalne to dobry wybór?

Płytki oktagonalne – (https://home100.pl/plytki-oktagonalne) będą idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na oryginalnym, nietuzinkowym wnętrzu. Takie płytki są bardzo proste w montażu, ich układanie nie jest problematyczne, dlatego nie trzeba się obawiać. Dzięki płytkom oktagonalnym można nadać wnętrzu ciekawego, niepowtarzalnego charakteru. Podczas wyboru płytek bardzo ważne będą takie rzeczy jak ich rozmiar oraz ich kolor. Niestety decydując się na płytki w jednolitym kolorze, należy liczyć się z tym, że dość trudno będzie je utrzymać w czystości. Najlepiej decydować się na barwy jasne lub kontrastowe w zależności od zamysłu aranżacyjnego. Istotne będzie również wykończenie płytek, na to również warto zwrócić uwagę.