Jakie listwy dobrać do podłogi drewnianej?

Remont remontowi nierówny. Generalne odświeżanie mieszkania Polacy wykonują raz na kilkanaście lat. Jednak pomniejsze remonty rzeczywiście robią oni znacznie częściej. Taki duży remont, obejmujący nie tylko zmianę koloru ścian, ale również zrywanie podłóg i zakładanie nowych, z pewnością jest dużym kosztem finansowym, ale także emocjonalnym. Przez jakiś czas trzeba przecież funkcjonować w zmienionych warunkach i podejmować setki drobnych decyzji dziennie.

Jaką podłogę wybrać do domu?

Jedną z kluczowych decyzji jest wybór tego, co położy się na podłodze. Czy będzie do prawdziwe drewno, panele a może płytki? Ta decyzja niesie za sobą szereg kolejnych wyborów. Trzeba chociażby wybrać potem listwy przypodłogowe, które będą dobrze korelować z tą podłogą. Drewniana podłoga na pewno pięknie się prezentuje, ale jest dość wymagająca w utrzymaniu w dobrej kondycji. Coraz więcej osób decyduje się założyć listwy przypodłogowe mdf, nawet jeśli wybrał podłogę z prawdziwych desek. Dzieje się tak głównie dlatego, że bardzo ciężko jest dobrać listwy przypodłogowe drewniane, które byłyby identyczne pod względem koloru, jak wybrana podłoga.

Jak czyścić listwy przypodłogowe mdf?

Nie da się ukryć, że mdf jest tworzywem, które przyciąga dużo kurzu. Jeśli listwy są w jasnym kolorze, to już w ogóle brud jest na nich bardzo widoczny. Można jednak łatwo je doczyścić za pomocą zwilżonego ręczniczka bawełnianego. Nie należy stosować drapaków kuchennych czy ścierek o chropowatej powierzchni, ponieważ można w ten sposób zarysować listwę mdf.

Zainteresowany? Kliknij po więcej na https://www.golddoor.pl/pl/menu/listwy-przypodlogowe-1360.html