Jakie jest zastosowanie lameli mini?

Kilka lat temu lamele przypadły do gustu architektom wnętrz, którzy zaczęli chętnie je wykorzystywać w swoich aranżacjach. Obecnie w sklepach można znaleźć szeroki wybór tych drewnianych listew, które mogą być efektowną ozdobą. Różnią się między sobą grubością i kolorystyką, ta mnogość możliwości sprawia, że każdy znajdzie model, który będzie pasował do jego mieszkania. Jak w takim razie wykorzystać lamele w aranżacji wnętrz?

Zastosowanie lameli slim

Wykończenie ścian w konkretnym pomieszczeniu, ma duży wpływ na to jak ostatecznie będzie się ono prezentować. Obecnie drewno jest materiałem często wykorzystywanym w aranżacji wnętrz, stosuje się je jednak nie tylko jako parkiet, stół czy meble, lecz również jako ozdobę pomieszczeń. Jak konkretnie można na nich wykorzystać lamele mini?

Świetnie sprawdzą się jako ozdoba na ścianie. Odpowiednio zamontowane nie tylko udekorują wnętrze, ale również spełnią funkcję wygłuszającą. Warto zatem zastosować takie rozwiązanie na przykład w sypialni, czyli pomieszczeniu, w którym cisza jest wyjątkowo pożądana. Lamele slim dobrze się sprawdzą również na suficie. Można zdecydować się na pokrycie go w całości lub tylko w części. Coraz częściej widzi się rozwiązanie, w którym lamele na ścianie i suficie łączą się i tworzą efektowny wzór.

lamele slim

Jak montować lamele?

Dużą zaletą lameli mini jest to, że wyjątkowo łatwo się je montuje. Po przycięciu ich do pożądanej długości można przystąpić do przyklejenia pierwszej lameli. Ważne jest, aby została ona zamontowana równo, ponieważ to do niej będzie się dopasowywać kolejne listwy. Dobrym pomysłem jest narysowanie na górnej oraz dolnej części ściany, dwóch równoległych linii, przez które będzie przebiegać lamela. Po jej przyklejeniu można przystąpić do naklejania kolejnych. Aby uzyskać najbardziej efektowny rezultat, warto zachowywać mniej więcej trzycentymetrowe przerwy pomiędzy kolejnymi listwami.