Jaki klej do listew przypodłogowych będzie najlepszym rozwiązaniem?

Należy mieć świadomość, że obecnie bardzo trudno jest wybrać najbardziej odpowiedni klej do listew przypodłogowych. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego najlepszym rozwiązaniem będzie specjalistyczny klej montażowy?

Czym dokładnie powinien charakteryzować się klej do listew przypodłogowych?

Rekomendowane jest przede wszystkim zaopatrzenie się w produkt, który nie będzie ulegał starzeniu. Produkt musi również cechować się nie tylko odpornością na warunki atmosferyczne, ale również promieniowanie ultrafioletowe.

Wspomniany wcześniej klej montażowy doskonale zda egzamin w przypadku klejenia lekko wilgotnych powierzchni. Warto postawić na klej, który nie będzie wymagał od użytkownika gruntowania. Ponadto spoina klejowa powinna być elastyczna.

W jaki sposób powinno się stosować omawiany klej?

Należy przede wszystkim klejoną powierzchnię odtłuścić, a następnie bardzo dokładnie oczyścić z ewentualnych zabrudzeń. Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że klej powinno się nanosić za pomocą pistoletu pneumatycznego lub ręcznego.

W jaki sposób powinno się stosować omawiany klej?

Warto również pamiętać, aby omawiany klej nakładać na jedną z klejonych powierzchni w określonych odstępach między 20, a 40 cm. Oczywiście sklejone części muszą być odpowiednio dociśnięte do stwardnienia kleju. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zużycie otworzonego pojemnika w ciągu pierwszych 24 godzin. Koniecznie trzeba pamiętać, aby zaopatrywać się tylko i wyłącznie w produkty renomowanych producentów.