Jak zrobić huśtawkę z drewna?

Żeby wykonać huśtawkę ogrodową jak te sklepowe modele, nie musimy posiadać wielkiego talentu. Jeżeli potrafimy posługiwać się podstawowymi narzędziami, spokojnie damy sobie radę z budową. Taka huśtawka ogrodowa będzie ciekawą atrakcją dla nas i dzieci, dlatego warto poświęcić na nią chwilę czasu.

Plan

Najlepiej zacząć od zaplanowania całej konstrukcji. Weźmy kartkę i ołówek i zróbmy szkic naszej huśtawki. Wygląd naszej huśtawki ogranicza tylko nasza pomysłowość. Pamiętajmy jednak, że im prostsza konstrukcja, tym łatwiej będzie ją zbudować. Musimy również wspólnie z rodziną ustalić miejsce, gdzie w przyszłości ma znajdować nasza huśtawka.

drewniana 4 osobowa huśtawka do ogrodu

Materiały

Kiedy mamy już gotowy plan, możemy zabrać się za zakup potrzebnych materiałów. Będziemy potrzebowali drewnianych belek, łańcucha, haków, wkrętów oraz podstawowych narzędzi. To wszystko znajdziemy w sklepie budowlanym.

Budowa

Po zaplanowaniu i zakupie potrzebnych materiałów możemy zabrać się za tworzenie konstrukcji. Warto zabrać ze sobą kogoś do pomocy przy budowie. Pamiętajmy, by przy tworzeniu naszej huśtawki nie zapominać o belkach, które stabilizują całą konstrukcję.

Tworząc taką huśtawkę musimy postawić na wytrzymałość całej konstrukcji. Nie spieszmy się przy budowie. Porządnie sprawdzajmy, czy wszystkie elementy, są mocno przymocowane.


[catposts]