Jak zamontować ościeżnicę do drzwi wewnętrznych

Do montażu drzwi wewnętrznych w pomieszczeniu wymagany jest także montaż ościeżnicy. Wśród różnych rodzajów ościeżnic można wyróżnić na przykład futryny regulowane.

Ościeżnica stała

Wśród różnych rodzajów ościeżnic można wyróżnić przede wszystkim ościeżnicę o charakterze stałym. W szczególności bardzo dobrze pasuje ona do wnętrz, które posiadają ściany o grubości od sześciu do dziesięciu centymetrów, czyli głównie w nowym budownictwie. Ościeżnica stała nie posiada regulowanej szerokości, dlatego nie jest chętnie stosowana we wielu wnętrzach, ponieważ może być ją ciężko w nich dopasować. W przypadku tego rodzaju produktów poleca się także wykorzystywanie wszelkiego rodzaju elementów ozdobnych, takich jak listwy dekoracyjne. Często zdarza się tak, że tego rodzaju ościeżnica nie zakryje całej grubości danej ściany, ponieważ nie można jej w żaden sposób regulować.

Ościeżnica regulowana

Jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów ościeżnic można wymienić ościeżnicę regulowaną. Może być ona stosowana we wszystkich wnętrzach, w których mury posiadają zróżnicowane szerokości. Tego rodzaju ościeżnicę bez problemu da się dostosować do każdej grubości muru, jeśli zakupi się jej odpowiedni rodzaj. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że ściana, na której montuje się tego rodzaju ościeżnicę nie powinna być cieńsza niż około siedem centymetrów. Ościeżnica regulowana jest także stosunkowo prostsza w montażu niż ościeżnica stała. Dlatego jest szczególnie polecana do montowania w różnego rodzaju wnętrzach.