Jak wybrać meble do przedpokoju?

Umeblowanie mieszkania powinna cechować estetyka i wygoda. Dzięki temu domownicy czują się komfortowo. Sprzęty można kupować w gotowych zestawach ale dobrze jest samodzielnie komponować ich układ w pomieszczeniach. Daje to większe możliwości aranżacyjne i pozwala na osiągnięcie niestandardowego efektu. Zwłaszcza przedpokój jest miejscem, w którym warto pozwolić sobie na wykazanie się kreatywnością. 

Liczy się pierwsze wrażenie.

Każdy chce we własnym mieszkaniu stworzyć atmosferę wytchnienia i spokoju. Dlatego tak ważną rolę pełnią  meble do przedpokoju (sprawdź). Ich funkcjonalność i stonowana kolorystyka już od razu po wejściu sprawiają, że można poczuć się swobodnie i swojsko. W domu z dużym holem da się umieścić tradycyjne sprzęty takie jak wieszak pająk, komoda, duże lustro w ramach, obszerny fotel, czy miękka kanapka. Dla posiadaczy mniejszych mieszkań najbardziej odpowiednie są nowoczesne meble do przedpokoju łączące w sobie wielorakie funkcje.

Co powinno się znaleźć w funkcjonalnie zagospodarowanym przedpokoju? 

Jakie  meble do przedpokoju znajdą się w tym pomieszczeniu? Zależy to od warunków przestrzennych i liczebności rodziny. Ale niezbędne są przede wszystkim:

  • duża szafa na przechowywanie odzieży sezonowej,
  • wieszak na okrycie wierzchnie,
  • szafka na buty,
  • kompaktowa komoda do przechowywania akcesoriów takich jak szczotki do ubrań lub obuwia, klucze, parasole składane,
  • miękki siedzisko.

Każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

W sklepach dostępne są meble do przedpokoju w rozmaitych wariantach. Wieszak może być wąski albo zawierać sporo haczyków na płaszcze, kurtki, torebki. Szafki bywają stojące lub zawieszane na ścianie. Znaczną oszczędność miejsca daje umieszczenie dużego wieszaka zespolonego z szafką na buty i pojemnym pawlaczem. To dobra opcja w niewielkich kawalerkach. Podobnie jak szafa z lustrem wbudowanym w panel drzwi.

Pionowo ustawiona szafka na buty pomieści w swoich szufladach obuwie letnie, zimowe i domowe kapcie, które muszą być po wejściu do domu od razu pod ręką. Dobrze sprawdzają się również meble do przedpokoju w postaci szafki pokrytej od góry miękką tapicerką. Służy ona zarazem jako pojemnik i wygodne siedzisko. Nowoczesne meble do przedpokoju to estetyka i komfort w mieszkaniu.