Jak wybrać eleganckie i praktyczne meble do przedpokoju?

Meble do przedpokoju muszą zostać wybrane bardzo starannie. W końcu jest to miejsce, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Warto zadbać, by było ozdobą mieszkania. Jakie meble koniecznie muszą znaleźć się w korytarzu?

Wieszak – najważniejszy mebel

meble do przedpokoju

Wybierając meble do przedpokoju koniecznie trzeba znaleźć funkcjonalny wieszak na odzież wierzchnią. Przydaje się, gdy odwiedzą nas goście lub gdy dopadnie nas deszcz. Wybierając wieszak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość. Do dużego przedpokoju można wybrać wieszak, który będzie w komplecie z siedziskiem. W małym wnętrzu sprawdzą się wieszaki składane, które są interesującą dekoracją. Do przedpokoju w stylu skandynawskim idealnie będzie pasował wieszak drewniany. Najlepiej delikatnie bielony. W mieszkaniu industrialnym sprawdzi się prosty, metalowy wieszak. Do wnętrz klasycznych świetny będzie wieszak drewniany z szafką, w której można schować buty.

Ostatnie poprawki

Bardzo ważnym elementem wyposażenia przedpokoju jest lustro. To właśnie przy nim robimy ostatnie poprawki przed wyjściem z domu oraz kontrolujemy swój wygląd. Wybierając lustro należy pamiętać, by jego wygląd był spójny z wystrojem wnętrza. Wieszak, szafka na buty i siedzisko muszą stanowić kompozycyjną całość. Do niewielkiego przedpokoju warto wybrać lustro frezowane. Ramy mogą optycznie zmniejszać lustro. W dużym przedpokoju bardzo interesująco będzie wyglądało lustro w klasycznych, drewnianych ramach, które postawimy na ziemi. Przedpokój będzie wydawał się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości.