Jak wybrać dobry stół ogrodowy?

Czas spędzany w ogrodzie powinien się wiązać z komfortem i wygodą. Dlatego warto by znajdujący się tam stół był nie tylko atrakcyjne wizualnie. Powinien być funkcjonalny i wytrzymały. Podpowiadamy, czym cechują się dobre stoły ogrodowe.

Wybór stołu do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

meble do ogrodu zestawIlość dostępnych na rynku stołów ogrodowych robi wrażenie i zdecydowanie utrudnia ich zakup. Istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem tego mebla. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Do wyboru są stoły ogrodowe z drewna, plastiku i metalu. Te pierwsze wkomponują się w każdy rodzaj aranżacji, jednak wymagają troskliwej pielęgnacji. Stoły plastikowe wyglądają mniej imponująco, ale są łatwe w czyszczeniu i lekkie, dzięki czemu można je przenosić z miejsca na miejsce. Meble technorattanowe nie wymagają impregnacji i są w 100% ekologiczne. Przy wyborze stołu należy też pamiętać o doborze jego gabarytów do swoich indywidualnych potrzeb, warto się zastanowić ile osób będzie spędzało przy nim czas.

Cechy charakteryzujące dobre stoły ogrodowe

Niezależnie od wybranego materiału i gabarytów dobre stoły ogrodowe powinny wykazywać kilka niezbędnych cech zachęcających od ich kupna. Po pierwsze ich design powinien pasować do aranżacji zastosowanej w ogrodzie. Należy wybrać model, który wpasuje się w barwy dominujące w ogrodzie. W przeciwny razie efekt końcowy będzie bardzo nieestetyczny. Pozostałe cechy wykazywane przez dobrej jakości stoły do ogrodu to:

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • wytrzymałość na trudne warunki pogodowe
  • solidność wykonania
  • funkcjonalność – szczególnie ważna w przypadku modeli z ukrytymi blatami lub stołów z otworami na parasol