Jak uniknąć zarysowań posadzki?

Świeżo położona posadzka prezentuje się pięknie. Nie ma na niej bowiem żadnych zarysowań, wyblaknięć oraz odbarwień, które mogą ją szpecić. W tym stanie jest ona prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Co zrobić, by taki stan rzeczy potrwał jak najdłużej?

Podkładka pod krzesło

Krzesła biurowe są dość szkodliwe dla stanu posadzki, jeśli nie ma pod nimi ochronnej podkładki pod krzesła. Jej zadaniem jest zapobieganie powstawaniu uszkodzeń i zarysowań spowodowanych przesuwaniem kółek. Położona pod krzesło podkładka mocno przylega do podłogi, jest praktycznie niewidoczna i niezauważalna. Nawet po dłuższym czasie dzięki niej podłoga będzie zachowana w idealnym stanie.

Meble, które nie posiadają kółek jezdnych, dobrze jest zabezpieczyć za pomocą filcowych, podklejanych podkładek. Dzięki nim nawet intensywne przesuwanie mebli nie spowoduje zarysowań podłogi.

Dbanie o czystość

O ile kurz i pyl nie wyglądają na podłodze najlepiej, o tyle prawdziwym zagrożeniem dla jej stanu jest nagromadzona ziemia, piasek czy żwir. Mają bowiem one ostre krawędzie, które mogą powodować mikro zarysowania na powierzchni podłogi. Po pewnym czasie staną się one przyczyną utraty przez nią blasku oraz blaknięcia koloru. Dlatego podłogi warto jak najczęściej odkurzać, by pozbyć się szkodliwych okruchów.