Jak szybko odnowić wnętrza?

Nasze wnętrza co jakiś czas wymagają zmian i odświeżenia. Zmieniamy wygląd ścian, podłóg oraz meble. Czasami jest tak, że pragniemy małych zmian, które można uzyskać niewielkim kosztem. I tu wchodzą w grę – mozaiki szklane. Szybko je się kładzie, na rynku występuje szeroki wybór tego asortymentu a ich cena jest niezwykle atrakcyjna.

Stare płytki na nowe

Architekci podpowiadają w magazynach wnętrzarskich, by położyć nowe płytki na stare (bez ich skuwania). Wymaga to większej precyzji, jednak takie rozwiązania chętnie są stosowane przez klientów. Dzięki czemu już w zaledwie kilkanaście godzin możemy cieszyć się nową, odmienioną łazienką. 

Co na ściany kuchni i łazienki? 

Jakie płytki będą najlepsze do takiego rozwiązania? Wielu z nas stawia na mozaiki szklane, które słyną z ciekawego i designerskiego wyglądu, dbając przy tym o doskonałą szczelność, efektywność i trwałość. Wybierając mozaiki szklane od Banyo o jasnych wzorach i kolorach można stworzyć ciepłe i jasne pomieszczenia, które będzie idealnie współgrać z dotychczasowymi meblami łazienkowymi czy kuchennymi oraz oświetleniem.

Szeroki wybór rozwiązań

Dostępny w sklepach szeroki wachlarz mozaik – od prostych, klasycznych po nowatorskie, bogate i zróżnicowane wzory, pozwala znaleźć stworzyć ciekawe i oryginalne rozwiązania. Odpowiedni dobór mozaik pozwala stworzyć klimatyczne łazienki czy kuchnie. Aktualnie na czasie są łazienki w stylu vintage czy w stylu całkowicie nowoczesnym i designerskim. W kuchniach z kolei dominuje styk skandynawski, rustykalnych i klasyczny. 

Tani sposób na zmiany

Niezwykłą zaletą takiego rozwiązania jest niski wkład finansowy (w grę wchodzi tylko zakup nowych płytek) oraz szybkość ich zmiany. Taka zmiana nie wymaga zatrudniana ekipy remontowej czy wyprowadzki. Dodatkowo, taką zmianę łazienki można wykonać własnoręcznie, w każdym momencie, o każdej porze roku.