Jak oświetlić sypialnię?

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. To oaza domowników, do której wstęp jest co najmniej ograniczony. To miejsce głęboko prywatne, służące do relaksu i odpoczynku. W sypialni wszystko powinno być doskonałe, aranżacja przemyślana, oddająca indywidualny gust użytkowników. Każdy element w sypialni jest istotny, od dywanu na podłodze, po kolor i strukturę narzuty na łóżko aż po oświetlenie. 

Nowoczesne oświetlenie sypialni

Oświetlenie do sypialni powinno być mocno zróżnicowane. Tego rodzaju pomieszczenie wymaga co najmniej kilka kierunków świecenia:

  • z góry, światło zapewniają lampy wiszące
  • lampy stojące tworzą wąski zakres świecenia, przydatny do czytania np. na fotelu
  • lampy stołowe czy biurkowe umieszczone na nocnej szafce umożliwiają czytanie w łóżku
  • boczne kinkiety rozświetlają tylko część przestrzeni pomiędzy łóżkiem a sufitem, tworząc intymny nastrój w sypialni
oświetlenie do sypialni

Lampy do sypialni o ekologicznych kloszach

Oświetlenie do sypialni również może posiadać cechy ekologiczne. Wystarczy sięgnąć po klosze rattanowe, filcowe czy wykonane ze sznurka, a pomieszczenie natychmiast nabierze przyjaznego charakteru. Kloszami można również wprowadzić do aranżacji oświetlenia ulubiony kolor, nawet bardzo trudny. Wystarczy akcent kolorystyczny np. granatowo-złotego klosza, by rozbić monochromatyczność przestrzeni. 

Nowoczesne oświetlenie sypialni od macodesign.eu powinno być wielofunkcyjne i ekonomiczne. Każde źródło światła może posiadać ściemniacze, które regulują natężenie światła. W ten sposób otrzymuje się w pomieszczeniu dodatkowe światło-cienie dodające sypialni tajemniczości.