Gdzie montować świetlówki w pokojach?

Bardzo ważne jest wybranie odpowiednich miejsc, w których zostaną zamontowane źródła światła w poszczególnych pokojach. Odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania pomieszczeń.

Światło główne w takich pomieszczeniach jak salon warto jest montować nad stołami. Innym miejscem montażu świetlówki led może być strefa, gdzie będzie konieczne wykorzystywanie znacznie mocniejszego światła. Postawić można na:

  • lampy nad stół
  • oprawy na żarówki.
    Warto postawić na lampy, które zapewni mocno rozproszone światło. Natomiast decydując się na oprawy z żarówkami warto postawić na ciekawe pod kątem dekoracyjnym w postaci tub.

Światło przyjemne dla oczu

Warto jest zarówno w salonach, jak też sypialniach decydować się na światło, które jest przyjemne dla oczu. Decydując się na świetlówki dobrze, gdy umieszczone są tak, że emitują światło w stronę sufitu, które następnie od niego się odbija. Takie oświetlenie jest znacznie mniej męczące dla oczu, a także pozwala stworzyć przyjemny klimat w pomieszczeniu. Ofertę na żarówki znajdziesz tutaj.

Boczne źródła światła

Szczególnie w większych pomieszczeniach jedynie światło odbite i górne mogą być niewystarczające. Warto wtedy pomyśleć o bocznym oświetleniu, które pozwala tworzyć nastrój czy doświetlić konkretne punkty przestrzeni użytkowej. Postawić można na oświetlenie, które pozwala doświetlić czy podświetlić półki. Innym rozwiązaniem może być decydowanie się na dodatkowe kinkiety.