Fotel w stylu skandynawskim – o czym należy pamiętać szukając idealnego siedziska?

Żaden salon nie będzie wyglądał przytulnie bez eleganckiego fotela. Jest to nie tylko niezbędny element wyposażenia, ale również wygodne miejsce wypoczynku. Jak wybrać idealny fotel w stylu skandynawskim?

Jak wybrać idealny fotel?

Wybierając fotel do salonu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Do niewielkiego pokoju dziennego warto wybrać fotele, które są mniejsze. W większym pokoju mamy większe możliwości.

Fotel w stylu skandynawskim uszak to już klasyka gatunku. Jest wyjątkowo wygodny i komfortowy. Jego wadą jest duży rozmiar, który nie w każdym salonie się sprawdzi. Nowoczesny fotel skandynawski finka będzie dobrym wyborem do salonu, który jest mniejszy.

Fotele finka, dzięki swojej budowie wydaje się filigranowy i delikatny. Drewniane poręcze sprawiają, że wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Jego zaletą jest duża wytrzymałość oraz wygodne oparcie, które idealnie odciąży kręgosłup.

Jak wybrać kolor fotela?

Fotel w stylu skandynawskim najczęściej jest w beżowy, szary czy granatowy. Są to kolory, które idealnie pasują do mieszkań w stylu skandynawskim, ale również świetnie wpisują się we wnętrza nowoczesne.

Wybierając nowoczesny fotel skandynawski można również zaszaleć i postawić na kolor, który będzie wyjątkowo interesujący. Ciemnozielony, musztardowy czy bordowy fotel będzie niebanalną ozdobą pokoju.

Bardzo ciekawe są fotele w stylu skandynawskim dwukolorowe. Siedzisko najczęściej jest jednobarwne. Tył fotela to materiał, który ma motywy roślinne lub geometryczne wzory. Dzięki takiemu zabiegowi stylistycznemu fotel w stylu skandynawskim staje się wyjątkową dekoracją pokoju dziennego.