Dywany okrągłe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Co łączy salon oraz historie o Alladynie? Nie jest to trudna zagadka, bo oczywiście chodzi o dywan. Jest to często widziany element dekoracyjny, który można znaleźć w większości polskich domów. Warto jednak, zanim podejmie się decyzję na temat jego kupna, zastanowić się, na co zwrócić uwagę. Na co uważać kupując i przeglądając dywany okrągłe? Jakie znaczenie na dostosowanie ich do typu pomieszczenia? Jak dobrze dobrać kolor dywanu? Na te pytania i wątpliwości odpowie ten artykuł.

Dywany okrągłe – na co zwrócić uwagę?

Co oczywiste, kupując takie dywany, należy mieć na uwadze, że różni się on znacząco, od swojego klasycznego, prostokątnego odpowiednika, nie tylko kształtem. Właściwie można założyć, że od kształtu dywanu, zależy jego zastosowanie w ramach konkretnej charakterystyki pomieszczenia. Decydując się na dywany okrągłe, należy mieć na uwadze to, czy ów, dywany pasują do np. salonu. Jak to zrobić? Trzeba mieć na uwadze kilka podstawowych zasad:

dywany okrągłe
  • okrągłe kształty – warto zastanowić się czy w pokoju gdzie ma znaleźć się dywan, meble jak i inne elementy wystroju mają podobny, obły lub okrągły kształt. Warto pod tym kątem dobrać dywan, ponieważ stworzy on z całą pozostałą przestrzenią, jednolitą całość, jednocześnie podkreślając jej charakter.
  • wielkość – powinna być ona dopasowana do wielkości pomieszczenia. Posiadając duży, przestrzenny salon, nie ma co się obawiać, że zakup równie dużego dywanu będzie problemem. Wręcz przeciwnie, zakup małego dywanu, do takiego pomieszczenia byłby błędem, ponieważ cały okrągły dywan zniknąłby w odmętach pokoju. Należy dopasować dywan do metrażu pokoju
  • kolor – wybierając kolor można obrać dwie taktyki. Z jednej strony, można dobrać go do kolorów pomieszczenia (np. beżowe ściany, jasno brązowe meble, jasno szary dywan). Utworzy to komplementarną całość, ujednolicając styl pomieszczenia. Można też dobrać do na zasadzie kontrastu i do kolorowego, mocno urządzonego pokoju dobrać, jasny, biały okrągły dywan. Sprawi to, że będzie się on wyróżniał, jednocześnie nadając pomieszczeniu nowego, nieoczekiwanego charakteru.