Drewniane krzesła do jadalni – do jakiego wystroju pasują?

Klasycznie urządzona jadalnia zawiera stół oraz krzesła, których ilość odpowiada wielkości stołu oraz wymogom pomieszczenia. Efektowna aranżacja jadalni łączy w sobie zalety funkcjonalności, komfortu oraz doskonałego dopasowania do stylu, w jakim ma zostać utrzymany wystrój pomieszczenia. Sprawdź, w jaki sposób zaaranżować jadalnię, by drewniane krzesła prezentowały się w niej doskonale. 

Do jakiego stylu aranżacji pasują drewniane krzesła?

Ponadczasowe, drewniane krzesła do jadalni świetnie sprawdzają się w pomieszczeniu, urządzonym w stylu skandynawskim. Klasyczne drewno jest jednym z podstawowych elementów, tworzących koncepcję tej tendencji. W wystroju skandynawskim liczy się biel, naturalne materiały oraz rośliny i dodatki tekstylne. Krzesła drewniane będą ozdobione w nim miękkimi poduszkami-siedziskami. Drewniane krzesła doskonale pasują do stylu industrialnego, jednak w tej koncepcji powinny być dodatkiem do surowego wystroju, łączącego drewno z metalem, malowanym proszkowo na czerń. Drewniane krzesła sprawdzą się ponadto w jadalni, urządzonej na styl:

  • rustykalny,
  • boho,
  • vintage,
  • prowansalski,
  • eklektyczny.

Drewniane krzesła w jadalni – jaki dobrać stół?

Do drewnianych krzeseł w jadalni doskonale pasuje masywny, drewniany stół w rozkładany. W przestronnym wnętrzu dobrze będzie wyglądał stół drewniany z prostokątnym blatem, natomiast we wnętrzu niedużym świetnie sprawdzi się drewniany stół okrągły. Drewniane krzesła powinny być dopasowane kolorystycznie do wybarwienia stołu, chyba że aranżujesz przestrzeń w stylu vintage lub eklektycznym. Wtedy możesz zaszaleć z kolorami i strukturami. Przykładowe drewniane krzesła do jadalni możesz znaleźć na – https://novodom.pl/k/krzesla-drewniane.

Białe czy w naturalnym odcieniu – jakie krzesła drewniane wybrać?

Kolorystyka drewnianych krzeseł, które znajdą się w Twojej jadalni zależy przede wszystkim od Twojego gustu oraz specyfiki pomieszczenia. Ponadczasowe, drewniane krzesła w naturalnym odcieniu pasują do wszystkiego, natomiast malowane na biało doskonale wyglądają w niedużych pomieszczeniach, którym optycznie dodają przestronności. Krzesła drewniane doskonale prezentują się w każdej kolorystyce i łatwo ją zmienić w sytuacji, gdy chcemy odmienić kolorystykę wnętrza. 

Czy drewniane krzesła w jadalni mogą wyglądać nowocześnie?

Drewno jest materiałem ponadczasowym, który świetnie sprawdza się w wielu stylach wnętrzarskich. Dzięki niemu możesz tworzyć wiele zestawień, dobierać dodatki i zmieniać koncepcje aranżacyjne. Pasujące do wszystkiego drewno odnajdzie się w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, jednak warunkiem jest prosta, surowa stylistyka krzeseł oraz brak zdobień i tekstyliów, towarzyszących często drewnianym siedziskom. Aby drewniane krzesła do jadalni wyglądały nowocześnie koniecznie zestaw je ze stołem drewnianym, zrezygnuj z obrusu, w oknach jadalni zawieś rolety zamiast firanek, a dodatki i zastawę wybierz w minimalistycznych kształtach i klasycznych, stonowanych kolorach, najlepiej czerni i bieli. Drewniane krzesła zdecydowanie lepiej odnajdują się w klasycznie urządzonej jadalni, gdzie masz wiele kreatywnych koncepcji na ich aranżację.