Drapaki dla kotów – czym się kierować przy wyborze?

Koty potrzebują drapaków, żeby ścierać pazury, które rosną im przez całe życie. Dokładnie tak, jak ludziom paznokcie. Aby uchronić swoje meble przed zniszczeniem, warto zainwestować w dobrej jakości drapak, który pozwoli kotem na ścieranie pazurków. Czym się kierować wybierając drapaki dla kotów?

Bezpieczeństwo kotów powinno być priorytetem

Drapaki dla kotów mogą mieć przeróżne kształty i rozmiary. Podczas wybierania konkretnego modelu, dobrze jest sprawdzić, czy jest on stabilny. Stabilność jest ważnym parametrem, mającym duży wpływ na bezpieczeństwo kotów. Dlatego też, szczególnie w przypadku wysokich drapaków, dobrze jest zwrócić uwagę na szerokość podstawy, grubość słupa i inne parametry mające wpływ na stabilność konstrukcji.

Rozmiar – lepiej większy niż za mały

Kupując drapaki dla kotów (np. na https://www.e-sas.pl/drapaki) dobrze jest zwrócić uwagę na ich wielkość. Właściciele kocich maluchów mogą kupić większy produkt, który będzie dostosowany do wielkości dorosłego kota. Dzięki temu nie będzie konieczności kupowania kolejnego drapaka w momencie, w którym kot urośnie i przestanie się mieścić w produkcie dopasowanym do rozmiaru młodych kotków.

Jakość – balans między ceną, a standardem

Drapak dla kotów powinien być dobrej jakości, żeby zwierzaki mogły korzystać z niego w bezpieczny sposób. Wybierając konkretny produkt, warto zwrócić uwagę na przełożenie ceny do jakości. Zwykle, najkorzystniejszym wyborem okazują się drapaki znajdujące się w średnim przedziale cenowym.