Czym się kierować przy wyborze szafki na buty?

Szafka na buty to przydatny mebel, który zwykle znajduje się w przedpokoju, aby użytkowane buty miały swoje miejsce. Szafka na buty powinna być dopasowana do wnętrza, w którym się znajduje oraz musi charakteryzować się funkcjonalnością. Szczególnie istotne jest to, gdy rodzina składa się z większej liczby osób(np. rodzice i dzieci).

Jaki powinien być wymiar aranżacyjny szafki na buty?

szafka na buty na wymiar

Wybierając szafkę na buty trzeba zdecydować czy chcę przechowywać więcej butów w poziomie, czy też w pionie. Jednakże podstawową zasadą jest, że szafka na buty musi mieć minimalną głębokość, która odpowiada noszonemu rozmiarowi buta przez właściciela(w szczególności, gdy buty są przechowywane poziomo). Z tego powodu poszukując idealnej szafki warto określić interesujące nas wymiary jak wysokość, szerokość oraz głębokość. Wyjściem jest także szafka na buty na wymiar. Zazwyczaj tego rodzaju szafka posiada rozmiar:

  • od 22 cm do 190 cm dla wysokości,
  • dla szerokości od 47 do 153 oraz
  • dla głębokości od 14 do 42.

Oczywiście zamawiając szafkę na wymiar te wymiary mogą odbiegać od podanych wartości, aby dostosować do wymagań zamawiającego. Sprawdź ofertę szafek na buty na gornapolka.com.

Co jest istotne przy zamawianiu szafki na buty?

Przy zamawianiu szafki na buty na wymiar ważny jest wybór materiału, z którego zostanie ona zrobiona, gdyż przełoży się to na jej trwałość. Zazwyczaj wybierane są szafki na buty drewniane, metalowe lub z płyty MDF. Przy zamawianiu szafki na wymiar bezpośrednio u producenta można bez problemu dopasować materiał, z którego ma być wykonana szafka do potrzeb zamawiającego. Kłopotu nie ma także z doborem kolorystycznym szafki. Najważniejsze jest, aby szafka pozwoliła na zorganizowanie przestrzeni, gdzie znajdują się buty tak, aby nikt się nie przewrócił z ich powodu oraz by zachować porządek. Dostępna na rynku zróżnicowana oferta pozwala każdemu dopasować produkt do własnych potrzeb i możliwości budżetu. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty bezpośrednio u producenta.