Czym przycinać gałęzie drzew?

Chcąc przyciąć przerośnięte gałęzie drzew owocowych lub ozdobnych, należy się zastanowić nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Istnieją różnego rodzaju sekatory, również teleskopowe, pozwalające sięgnąć wyżej. Można użyć łańcuchowej piły spalinowej albo piłki ręcznej. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady. Dlatego istnieje inne narzędzie łączące zalety każdego z wymienionych. Jest nim piła szablasta Milwaukee.

Co należy wiedzieć o pile szablastej Milwaukee?

Jest to narzędzie elektryczne ułatwiające wykonywanie prac porządkowych, remontowych i budowlanych. Nazywa się je również piłą brzeszczotową, ponieważ elementem tnącym jest brzeszczot. Wykonuje ruch posuwisto-tnący. Używana jest zamiast wyrzynarki, ponieważ można nią wykonać bardziej precyzyjne cięcia. W odróżnieniu od piły łańcuchowej nie pozostawia poszarpanych krawędzi. Zastępuje też piłę tarczową zawsze wtedy, kiedy liczy się dokładność pracy. Piła szablasta Milwaukee ponadto pozwala na cięcie pod wybranym kątem oraz na łatwe uzyskiwanie skompilowanych kształtów. 

piła szablasta

Czy istnieją piły szablaste akumulatorowe?

Piły szablaste wyposażone są w silnik elektryczny. Należy wybrać urządzenie z odpowiednio mocnym silnikiem. Jeśli piła będzie przeznaczona do cięcia jedynie gałęzi drzew i krzewów, może być słabsza. Jeśli jednak będzie sobie musiała poradzić z cegłami i pustakami, powinna być mocniejsza. Urządzenia te zasilane są z sieci elektrycznej, istnieją również piły szablaste akumulatorowe. To dobre rozwiązanie, które czyni użytkownika mobilnym. Może prowadzić prace na zewnątrz, na przykład na działce, nawet gdy w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego.

Piła brzeszczotowa – co jeszcze warto wiedzieć?

Warto zwrócić uwagę za zainstalowany brzeszczot. Piła posiada wszechstronne zastosowanie, jednak element tnący należy dostosować do obrabianego materiału. Trzeba też kontrolować jego zużycie. Tępy brzeszczot daje gorsze rezultaty, a poza tym wydłuża czas pracy i zużycie energii.