Czym odznacza się styl skandynawski?

Styl skandynawski, stosowany w wystroju wnętrz, jedna sobie coraz większą grupę zwolenników. Znajduje on zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak i pracowniach. Czym zatem odznacza się wyżej wspomniany? O tym powiemy sobie w przedmiotowym artykule.

Przede wszystkim umiar

Mówiąc o skandynawskim stylu, pierwszą z jego cech, jaka powinna przyjść nam do głowy jest umiar. Chodzi tu głównie o to, aby w aranżowanym przez siebie pomieszczeniu postawić jedynie na te najbardziej potrzebne elementy wyposażenia i zrezygnować z tych, które nie pełnią w nim żadnej istotnej funkcji. W związku z powyższym, jeżeli w grę wchodzi urządzenie biura, to z całą pewnością powinno znaleźć się w nim biurko skandynawskie i regały na dokumenty. Warto zrezygnować natomiast z nadmiernej ilości ozdób i roślinności.

Ważna jest harmonia

We wnętrzach zaaranżowanych w skandynawskim stylu, nie ma miejsca na nieład. Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz powinny ze sobą współgrać i tworzyć przy tym spójną całość. Bez względu na to, czy mówimy o salonie, kuchni czy biurze. Jeżeli na przykład zdecydujemy się umieścić białe, skandynawskie biurko ze sklepu online Dutchhouse, to bądźmy konsekwentni i wybierzmy również pozostałe meble w tej samej tonacji. Dzięki temu uda nam się stworzyć przestrzeń, w której poczujemy się bezpiecznie, co przełoży się również na efektywny wypoczynek oraz owocną i kreatywną pracę. W związku z tym faktem, pamiętajmy o podstawowych założeniach stylu skandynawskiego.